RSS feed
Archív článkov
Články z kategórie GIMP
1
Gimpshop – Rozhranie Photoshopu pre GIMP

Gimpshop – Rozhranie Photoshopu pre GIMP

Chcete prejsť na GIMP, ale robí vám problém jeho rozhranie, ktoré nie je podobné Photoshopu? V článku vám predstavím jedno z riešení – Gimpshop, slobodné rozhranie podobné Photoshopu pre GIMP.

GIMP pre WWW: Rastrové obrázky

GIMP pre WWW: Rastrové obrázky

V dnešnej časti seriálu sa pozrieme bližšie na formáty rastrových obrázkov, používané pre publikovanie na internete a na to, ako sa s nimi popasoval grafický editor GIMP.

GIMP pre WWW: Animované GIF bannery

GIMP pre WWW: Animované GIF bannery

Obrázkový formát GIF obsahuje 256 farieb, podporuje transparentné pozadie a animovanie. Práve preto je veľmi často používaný pri tvorbe webdizajnu. V súčasnosti je na scéne aj iný, v mnohom lepší formát - PNG. Ak však potrebujete animovať a nechcete alebo neviete použiť flash, ostáva pre vás jediné riešenie - GIF.

GIMP pre WWW: Mapovanie obrázka

GIMP pre WWW: Mapovanie obrázka

Pôvodne som o mapovaní obrázka nechcela písať. Web dizajnér jeho použitím viac stratí, ako získa. Ale v mojom živote - čoby živote webmajstra - sa vyskytla situácia, keď mi práve mapovanie prišlo neuveriteľne vhod. Tá situácia sa volá - jednoduchá internetová hra adventúrneho charakteru.

GIMP pre WWW - Logá

GIMP pre WWW - Logá

Patrí sa web stránky opatriť nejakým titulom – logom, aby návštevníci vedeli, kam sa to vlastne dostali. Program GIMP myslí aj na túto potrebu. Existuje síce množstvo filtrov, ktorými si môžete svoje originálne logo vytvoriť, ale ak nemáte dostatok času či zručností, môžete použiť vzory.

GIMP pre WWW - Gilotína

GIMP pre WWW - Gilotína

GIMP je obľúbený grafický nástroj o ktorom by som vám chcela v mojich tutoriáloch porozprávať podľa možností čo najviac a najprijateľnejšie. Teším sa na to, že vám moje vedomosti môžem sprostredkovať takouto formou.

1