RSS feed
Diskusné fórum

Diskusné fórum

POSIELANIE VELKYCH SUBOROV

2007-07-06 21:17:42 | Napísal: katushka
Ahojte, neviete mi poradiť, ako posielať mailom veľké súbory? Mala som problém s odoslaním 15MB súboru ( súbor bol v PDF) - skúšala som ho aj skompirmovať cez WINzip, ale zmenšil sa len o 4MB a nechcelo mi to odoslať. Neexistuje nejaká schránka na to určená?Alebo nejaká zip metóda...Vďaka!

Re: POSIELANIE VELKYCH SUBOROV

2007-07-08 16:19:08 | Napísal: Slapo
katushka napísal:
Ahojte, neviete mi poradiť, ako posielať mailom veľké súbory? Mala som problém s odoslaním 15MB súboru ( súbor bol v PDF) - skúšala som ho aj skompirmovať cez WINzip, ale zmenšil sa len o 4MB a nechcelo mi to odoslať. Neexistuje nejaká schránka na to určená?Alebo nejaká zip metóda...Vďaka!

Riešenie je pomerne jednoduché - neposielajte ich e-mailom. Takmer každá služba, aj niektoré platené, majú obmedzenie na veľkosť odosielaného, resp. prijímaného e-mailu.
Ak potrebujete vymienať naozaj veľké súboru, použite napr. Rapidshare.de, prípadne klient z http://beamfile.com/ , ale tam to je lepšie peer to peer.

2007-07-08 16:48:02 | Napísal: katushka
No fajn, nerozumiem tomu moc, je to nieco ako uschovna.cz? Ako to funguje?

skus toto

2007-07-09 14:17:34 | Napísal: Pedro
mail je naozaj zle riesenie. osobne najradsej posielam subory cez ICQ file transfer, ak si nepriatel ICQ, tak skus www.edisk.cz Je to velmi jedniduche: zaregistrujes sa, uploadnes svoje subory (do 100MB), vypise ti to link na tu zasielku, to preposles cloveku, ktory si to ma vyzdvihnut, on si na to klikne a uz mu to taha. mozno som ten postup napisal zle, uz si to nepamatam, dlho som to nevyuzival... kazdopadne, ked som to pouzival, bol som spokojny, slo to rychlo, jednoducho a spolahlivo

Re:

2007-07-13 19:44:58 | Napísal: Slapo
katushka napísal:
No fajn, nerozumiem tomu moc, je to nieco ako uschovna.cz? Ako to funguje?
Ak ste tým mysleli BeamFile, potom to funguje zhruba takto:
Obaja si nainštalujete klienta, ktorý je tam ponúknutý na stiahnutie.
Ten, kto chce zdieľať nejaký súbor ho jednoducho potiahne a pustí do otvoreného okna nainštalovaného klienta. Zobrazí sa mu dialóg. V ňom odporúčam kliknúť na tlačidlo obsahujúce copy to clipboard. Do schránky systému sa skopíruje adresa, ktorú môžete poslať tomu, komu chcete súbor poslať On/Ona si ten odkaz otvorí, ak to bude v Internet Exploreri, potom by sa mal BeamFile klient sám otvoriť a začať sťahovať. Pozor, je to peer to peer metóda, teda druhá osoba bude sťahovať priamo z Vášho PC, takže klienta nezatvárajte a PC nevypínajte, kým nie je súbor prenesený.

Celkom dobre to funguje, s jedným kamarátom som to skúšal, funguje to slušne.

2008-04-26 21:12:10 | Napísal: Shirley
alebo, ak nechcete posielat subory v realnom case, odporucam sendspace.com. Program ma velmi jednoduche ovladanie, minimum vyplnovania, maximum rychlosti Vesely

Ulož na nete

2008-05-13 21:27:59 | Napísal: Mona
Ja si to uložím na svoj server a klientovi dám link na stiahnutie. Ak nemáš server, tak využi služby webov typu: www.uschovna.cz alebo http://depo.blueboard.cz. Povoľujú nahranie až 100 MB dát, čo je celkom slušné.

Re: POSIELANIE VELKYCH SUBOROV

2011-11-06 18:42:56 | Napísal: sipuj
Naposledy zmenené: 2011-11-06 užívateľom sipuj
ja odporucam WWW.SIPUJ.SK - najjednoduchsie bezplane odosielanie velkych suborov

bezplatne odosielanie velkych suborov

2012-02-14 13:34:22 | Napísal: petre
Naposledy zmenené: 2012-02-14 užívateľom petre
Suhlasim...WWW.SIPUJ.SK vyborny portal na POSIELANIE VELKYCH SUBOROV...mozes odosielat subory ake velke chces...na zaciatok mas schranku o velkosti 200MB ale kazdy tvoj priatel ti zvacsi schranku o 20MB...ja ich tam mam asi 100 a mozem odosielat subory o velkosti cez 2GB

sipuj.sk

2012-02-14 13:42:07 | Napísal: vazka
Naposledy zmenené: 2012-02-14 užívateľom vazka
www.sipuj.sk je naozaj dobra webstranka na posielanie velkych suborov...vzdy som mala problem ked som chcela odosielat vela fotiek alebo pesniciek ktore mali cez 100MB lebo cez mail to neslo...okrem toho je to pekne a jednoducho robena stranka...dokazom je ze sa v nej v pohode orientujem aj ja Vesely
1 - 2