5 populárnych omaľovaniek pre dospelých

Aj vy ste sa dali zvábiť maľovankami pre dospelých? Ponúkame vám výber 5 populárnych maľovaniek pre dospelých, niektoré z nich si získali aj medzinárodnú popularitu.

0
5572
5 populárnych maľovaniek

Svet mnohých dospelých si získali maľovanky pre dospelých, vraj s účinkom proti stresu. Stal sa záujmom nielen samotných dospelých, ktorí sa pri nich stávajú bezstarostnými deťmi – aspoň na chvíľku. Na pultoch kamenných aj internetových obchodov sa neustále objavujú aj nové, aj staršie tituly omaľovaniek.

Vybrali sme 5 populárnych omaľovaniek pre dospelých.

Johanna Basford – Secret Garden

Johanna Basford je jedna z najúspešnejších autoriek maľovaniek pre dospelých na svete. Vydala viacero titulov, najznámejší z nich je Secret Garden, prekl. Tajomná záhrada.

5 populárnych maľovaniek

Chris Piascik, Shayna Cochefsky – Trumptivity

Ak by ste boli občanom Spojených štátov, zaiste by ste sa určite stali fanúšikom tejto maľovanky, ktorej hlavnou postavou je Donald Trump. Ktovie, aký motív by oslovil slovenských občanov.

5 populárnych maľovaniek

Jon Burgerman – Burgerworld

Jon Burgerman je populárnym vizuálnym umelcom, ktorý tvorí bláznivé výtvory, tzv. doodles. Zasiahnuť do sveta svojich postavičiek umožnil v maľovanke pre deti i dospelých – Burgerworld. Súčasťou knihy je aj niekoľko nálepiek.

5 populárnych maľovaniek

Antoine de Saint Exupéry – The Little Prince Colouring Book

Ak vo vás pred niekoľkými mesiacmi ožil Malý princ prostredníctvom filmového spracovania, určite sa nejeden z vás vrátil aj k jeho knižnému vydaniu. Potešíme vás, existuje aj ako maľovanka, aj keď len s anglickým textom.

5 populárnych maľovaniek

Lizzy Mary Gullen – The Magical City

Gullenovej tvorba vám možno bude pripomínať Basfordovej maľovanky. Alebo nie? Aj keď je štýl kresby podobný, zaoberá sa inými témami – jednou z nich je aj Zázračné mesto.

5 populárnych maľovaniek