Výstava: Klobúk dolu, pán Brunovský

0
7893
Albín Brunovský
Albín Brunovský

Dielo Albína Brunovského, jedného z najvýznamnejších slovenských grafikov a maliarov a zakladateľa Bienále ilustrácií Bratislava, ktorý by tohto roku oslávil svoje 80. narodeniny, približuje výstava Klobúk dolu, pán Brunovský, ktorá začína 6. júla v Kulturparku v Košiciach.

Albín Brunovský (1935-1997), ktorý v roku 1985 dostal titul národný umelec, experimentoval s množstvom rôznych techník. Tvoril drevorezbou, linorytom, rôznymi technikami upravoval fotografie, a samozrejme maľoval aj na plátno. Medzi jeho inšpirácie patrila poézia a literatúra.

Návštevnící a najmä deti si môžu vyskúšať, že obraz, ktorý je otočený dolu hlavou, môže pripomínať ľudskú tvár, rôzne zrkadliace sa predmety a hry s perspektívou. Uvidíte tiež priestor s ilustráciami rozprávkových kníh ako aj poslednú sériu československých bankoviek, ktoré Brunovský navrhol.

Vernisáž sa uskutoční od dnes – 6. júla (streda) o 11:00 hod. v priestoroch budovy Bravo, Kasárne//Kulturpark, a potrvá do 25. septembra. Na návštevu máte teda celé leto – určite si túto výstavu nenechajte ujsť!

Albín Brunovský
Z tvorby Albína Brunovského