Chcete fotiť ako profesionál? Stavte na zrkadlovku Canon!

Žijeme v dobe, kedy už môže fotiť ako profík takmer každý. Na trhu sú stovky telefónov, ktorých kamery majú také špičkové rozlíšenie, že pokojne môžu konkurovať profesionálnym fotoaparátom. Aspoň na papieri. Rovnako tak im k efektnému výsledku pomáhajú rôzne aplikácie, ktoré dokážu upraviť aj nemožné. Avšak, fotoaparát je fotoaparát. Nie je nahraditeľný smartfónom ani aplikáciami. Jeho technickým vlastnostiam telefóny, ktoré primárne slúžia na telefonovanie, písanie správ či prehliadanie internetu, jednoducho nemôžu konkurovať.

0
5957
Zdroj: https://www.aqt.sk/digitalne-zrkadlovky-canon/eos-6d-mark-ii-telo/

Za málo peňazí veľa muziky

Ako pri všetkom, aj vo svete fotoaparátov a digitálnych médií nájdete veľa variantov, aby ste si mohli vybrať to najlepšie pre vás. Dômyselné digitálne zrkadlovky nájdete v mnohých prevedeniach a rôznych cenových kategóriách podľa ich technických vlastností a vybavenia. Či už dáte prednosť poloprofesionálnemu vybaveniu alebo fotoaparátu pre profíkov, prípadne si vyberiete zariadenie, ktoré najlepšie vyhovuje v kategórii pomer versus cena, je na vás. Niektoré kúsky však rozhodne stoja za povšimnutie, napríklad zrkadlovka Canon EOS 6D Mark II.

Táto poloprofesionálna digitálna zrkadlovka je osadená full frame snímačom s procesorom DIGIC7 s rozlíšením 26,2 Mpix, vďaka ktorému dosiahnete maximálne výsledky. Používateľom tohto fotoaparátu do karát hrá aj možnosť nasnímaniu videa v 4K či 3,2 palcový výklopný dotykový displej. Poteší aj Bluetooth či Wi-Fi, vďaka ktorému ľahko nadviažete spojenie s telefónom. Tomu sa povie foťák, ktorý stojí za to!

Canon 6Dmk II je poloprofesionálna digitálna zrkadlovka osadená novým full frame snímačom DIGIC7, s rozlíšením 26,2 Mpix.
Canon 6Dmk II je poloprofesionálna digitálna zrkadlovka osadená novým full frame snímačom DIGIC7, s rozlíšením 26,2 Mpix. Zdroj: https://www.aqt.sk/digitalne-zrkadlovky-canon/eos-6d-mark-ii-telo/

O svoju zrkadlovku by ste mali dbať

To, že sa o svoj fotoaparát musíte starať, je asi každému nadšencovi fotenia jasné. Kvalitná brašňa a pravidelná údržba je samozrejmosťou. Stalo sa vám, že ste mali znečistený snímač? Je dôležité ho profesionálne a pravidelne čistiť. Neskúšajte to svojpomocne, mohli by ste si poškodiť čip. Profesionáli spoločnosti AQT vám snímač odborne vyčistia v priebehu 24 hodín, expresne aj do hodiny. Stačí, keď prinesiete nabitú zrkadlovku bez pamäťovej karty. Rýchle a jednoduché, čo poviete?