Chcete fotiť ako profesionál? Stiahnite si tieto aplikácie

Kedysi bolo zachytenie výnimočného okamihu výsadou ľudí, ktorí bez fotoaparátu nevystrčili päty z domu. Dnes už môže fotiť takmer každý. Jediné, čo k tomu potrebujete, je mobilný telefón. A aj keď nemáte vycibrené oko fotografa, poradíme vám, ako i z amatérskych záberov vyčarovať umelecké dielo.

0
3314

Základné funkcie na úpravu fotografií nájdete vo výbave takmer každého smartfónu. S fotkami sa však dá veľmi jednoducho vyhrať ešte viac. Skúste nejakú z týchto štyroch aplikácií a môžete tónovať, retušovať  či vytvárať zaujímavé obrazy. Výhodou úprav fotografií v mobile je, že prostredníctvom jedného zariadenia spomienku alebo portrét zvečníte, raz dva vylepšíte a pokiaľ máte mobilný internet, tak aj ihneď zverejníte. Nuž, ste pripravení na nové kreatívne výzvy?

Snapseed

Hovoriť o profesionálnej úprave fotografií  prostredníctvom mobilu znie trošku trúfalo. Ale len dovtedy, kým sa pred majstrami remesla zmienite o Snapseede. Táto googlovská aplikácia, vybavená 30 funkciami a filtrami, patrí k špičke obdobných nástrojov.

V hlavnom menu fotoeditora nájdete takmer všetko, čo potrebuje amatér i špecialista. So Snapseedom sa dá tónovať celý obraz alebo upravovať fotky lokálne prostredníctvom štetca.  Menej zdatných zaiste poteší, že aplikácia sama dokáže rozoznať tvár a automaticky vyhladiť nedokonalosti.  Novinkou je dokonca zmena výrazu tváre – tá  ale vyžaduje už o niečo šikovnejšie prsty. A síce sa niekomu môže zdať obsluha tejto aplikácie trošku náročnejšia, vďaka možnosti vybrať lokálny jazyk si jej používanie časom osvojí každý.

Dostupné ZDARMA pre AndroidiOS.

 AirBrush

Pokiaľ ste ešte nepodľahli selfie mánii, verte, že po inštalovaní Airbrush fotoeditora sa od svojej fotky len tak neodtrhnete. S týmto nástrojom si svoj či akýkoľvek iný portrét vylepšíte na nepoznanie.

Airbrush vyniká hlavne vychytanými filtračnými a retušovacími funkciami. Jediným pohybom ruky sa zbavíte vyrážok, škvŕn či odstránite kruhy pod očami. A čo by ste povedali na nový žiarivý úsmev či pokožku akoby ste práve vrátili z dovolenky? Fotoeditor má jednoduché intuitívne ovládanie, takže s vyladením tváre či dokonca vyformovaním postavy už nebude žiadny problém.

Dostupné ZDARMA pre AndroidiOS.

 Cupslice

Na pomyselnom rebríčku najlepších editačných programov nezaostáva ani táto aplikácia. Cupslice okrem štandardných funkcií  a fotorámov poskytuje i rôzne imidžové nálepky. Už v základnom balíku nájdete motivačné heslá, šteklivé slogany a rôzne odznaky. Populárnych tém je tu dostatok, pokiaľ by ste ale chceli popustiť kreatívnu uzdu viac, ďalšie objednáte priamo v aplikácii.

Užívateľské prostredie je tu tiež jednoduché, takže sa s fotkami vyhrajú aj tí, ktorí nevynikajú extra znalosťami. S Cupslice upravíte jas a kontrast fotky, pridáte text alebo  vytvoríte originálne narodeninové prianie. A čo by to bolo za apku, keby ste sa o svoje dielka nemohli podeliť s priateľmi? Výslednú fotku môžete, prirodzene, zdieľať cez akékoľvek komunikačné médium či sociálnu sieť.

Dostupné ZDARMA pre Android.

Pixlr

V prípade, že chcete z vašich fotiek vyrobiť netradičné umelecké skvosty, siahnite po aplikácii Pixlr. Mnohí ocenia veľké výrazné ikony, vďaka ktorým ide ľahko ladiť tóny alebo pridávať surrealistické odtiene. A čo keby vaša fotka vypadala ako plagát či kresba ceruzkou? Vďaka Pixlr zvládnete všeličo.

Aplikáciu si obľúbia aj milovníci koláží. Stačí vybrať fotky a zvoliť formu, do ktorej sa obrázky zoradia. Samozrejmosťou je nastavenie farby pozadia, veľkosť odsadenia obrázkov od seba a spôsob ohraničenia výsledného obrazu. Tak ako bude vyzerať váš fotopríbeh?

Dostupné ZDARMA pre AndroidiOS.

-PR článok-