Cinema 4D – Úvodné zoznámenie

0
2860

Chceli ste niekedy vytvoriť niečo z ničoho. Rozhýbať neživé predmety a vdýchnuť život postavičkám ako z rozprávky? Podať svoje myšlienky vo forme obrazov tak, aby ich pochopil každý a vy ste mohli rozprávať pomocou nich celé príbehy a v podstate celý čas pri práci sledovať film, ktorý sa vám pod rukami rodil?

Súčastné 3D štúdia toho ponúkajú naozaj neobmedzene. Môžete zobraziť niečo, čo nikto nikdy nevidel a môžete to rozhýbať do úžasných animácii. Nieje fér porovnávať jednotlivé 3D štúdiá, pretože v súčasnosti dokážu takmer všetko všetky z nich.

Ja som si zvolil Cinemu 4D zo zvedavosti a neľutujem to. Postupne mi pod rukami vyrástli domy a bytosti, ktoré som si chcel zrealizovať a naučil som ich žiť a hýbať sa. Počítačová animácia a práca pri tvorbe novej postavičky sa naozaj vyrovná pocitu sledovania hry alebo rozprávke akých sú plné kiná.

Cinema 4D je 3D softvér obsahujúci plne vybavené možnosti na realizáciu čohokoľvek. Klasické 4 pohľadové okná, množstvo ovládacích a modelovacích nástrojov, prehľadnú štruktúru a materiály, ktoré je naozaj hračka používať a vytvárať.

Tento program pracuje na profesionálnej úrovni a vďaka českej distribúcii sa na sieti nachádza celá kopa stránok venovaných práve cineme 4D. Začiatočnícka okresaná verzia, ktorú si zoženie každý Vám ponúkne možnosť nahliadnuť do prostredia tohto programu a dá Vám do rúk nástroj, ktorý Vás posunie niekam, kam si ani neviete predstaviť. Cinemu 4D R6CE zoženiete s výukovým manuálom alebo ju nájdete v časopisoch CHIP a PIXEL. Stačí sa na sieti registrovať a môžete vytvárať hýbať a tvoriť. Beda vám keď si zvolíte ciel, pretože ho dosiahnete tak hravo, že opustíte trému a radosť že vytvárate 3D vás ovládne.

Pracujem s Cinemou 4D a nevymenil by som ju za nič. Pomocou nej som vytvoril nespočetné množstvo modelov a animácii a postupujem stále ďalej, pretože Cinema naozaj dokáže všetko a je pre mňa všetkým.

Stránky venované 3D a cineme 4D :

www.3dsoftware.cz, www.3dscena.cz, www.maxon.com, www.3dtotal.com

Dovoľte mi teda, aby som Vás úžasným svetom tohto programu previedol a spolu s Vami postupne vytvoríme veci, ktoré Vám ukážu ako vytvárať to čo len budete chcieť.

Autor:  Eduard Sadovský