Fest Anča už čoskoro v Žiline!

Medzinárodný festival animovaného filmu

0
4255
plagát
Fest Anča 2016

Fest Anča nie je iba klasickou prehliadkou filmov v kinosále, ale aj multimediálnym open-air podujatím ktorého súčasťou je stretnutie herných vývojárov Game Days, master classy, performance, workshopy, semináre, koncerty či výstavy.

Kedy?

Deviaty ročník Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča sa bude konať od 29.06. do 3.07. 2016 na Stanici Žilina Záriečie.

Kde?

Hlavným dejiskom festivalu je kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie na Závodskej ceste 3 v Žiline.
Fest Anča Game Days sa odohrávajú v Novej synagóge na ulici J. M. Hurbana 220 v Žiline.
Ďalším z premietacích miest je Bábkové divadlo Žilina.
Animované filmy si vďaka Telke v meste môžeš tento rok pozrieť aj v bezplatnom letnom kine na Námestí Andreja Hlinku a ďalšie miesto nájdeš aj kníhkupectve Artforum na Mariánskom námestí.

Čo uvidíte?

Hlavný program festivalu zahŕňa výber tých najlepších krátkych animovaných filmov za posledné dva roky a predstavuje umelecky, produkčne či historicky významné diela súčasnosti a histórie animovaného filmu. Okrem medzinárodnej súťaže, tematických a špeciálnych fokusov Fest Anča ponúka Game Days, prednášky, výstavy, workshopy, koncerty, premietania pre deti a ďalšie sprievodné akcie ako Pecha Kucha Ancha a Animation Karaoke Battle.

Game Days, ktoré sa odohrajú 1. 7. – 2. 7. 2016, majú za úlohu oboznámiť širokú verejnosť s domácou a svetovou videohernou tvorbou a spájať európskych vývojárov formou prednášok a neformálnych stretnutí. Čo ti ponúknu?

  • 12 zahraničných spíkrov
  • projekcie 2 celovečerných dokumentov o hrách
  • Game Jam
  • prezentácie domácich hier
  • Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR
  • sprievodný večerný program

Koho uvidíte?

Tohtoročným špeciálnym hosťom, teda hosťmi, sú bratia dvojičky Stephen a Timothy Quay. Do dejín filmu sa zapísali ako autori surrealistických animovaných filmov v pravom slova zmysle. Od bábok a rekvizít cez prácu s kamerou až po samotnú réžiu majú všetky zložky ich tvorby nezameniteľný autorský rukopis.

Fest Anča
Stephen and Timothy Quay’s THE COMB (1991).

Všetky podrobnosti, rozpis podujatí a ceny vstupeniek/permanentiek nájdete na stránke Fest Anča.

Určite to budú dni plné veľmi zaujímavého programu a ľudí. Vrelo odporúčame!

Chceli by ste, aby Lucia písala pre náš portál?

  • Nie (100%, 1 hlasov)
  • Áno (0%, 0 hlasov)
  • Ešte neviem (0%, 0 hlasov)

Celkom hlasujúcich: 1

Loading ... Loading ...