FOTO SLOVAKIA 2018

0
3487

V tomto roku otvára svoje brány už 7. ročník najväčšieho fotografického podujatia na Slovensku – FOTO SLOVAKIA 2018. Podujatie, ktoré už tradične spája výstavu so sprievodným programom. Rovnako, ako minulý rok ho zastreší historická Stará tržnica. Čo čaká návštevníkov podujatia tento rok?

V hlavnom programovom bloku sa predstavia známi fotografi a cestovatelia, ako aj odborníci na fotografiu:  Ľubo Špirko, Igor Slovák, Miqo Cash, Erik Tomašák, Michal Jurák a Dušan Křístek. Zaujímavé rozprávanie spojené s premietaním pripravili skúsení cestovatelia, sprievodcovia a fotografi Róbert Taraba a Katarína Líšková.

Na Kubu a Madagaskar vás zoberie Katarína Líšková.
Na Kubu a Madagaskar vás zoberie Katarína Líšková.
Zaujímavý svet food photography predstaví Dušan Křístek.
Zaujímavý svet food photography predstaví Dušan Křístek.

Tým však s prednáškami nekončíme. V 2. bloku prednášok predstavia svoju tvorbu členovia fotoklubu NOBAF, o cestovateľskej fotografii bude prednášať šéfredaktor ePhoto.sk Karol Srnec a atraktívnu prednášku pre návštevníkov pripravil Lukáš Trefilík s témou „Fine Art glamour a akt“. Okrem toho predstavíme novinky Sony systému, naživo budú prezentované svetové novinky monitorov EIZO a tiež sa dozviete čo a ako sa dá fotiť zo špičkovými smartfónmi od Samsungu.

Cestovanie s fotoaparátom s Karolom Srncom.
Cestovanie s fotoaparátom s Karolom Srncom.

Uprostred Starej tržnice bude už tradične „Otvorený ateliér“, zariadený zábleskovými aj trvalými svetlami Fomei. Nebudú chýbať praktické ukážky portrétneho fotenia. Speváčka Misha opäť vymení mikrofón za fotoaparát, aby záujemcom ukázala ako sa fotí zaujímavá a kreatívna rodinná fotografia. Portrétnej a módnej fotografii sa bude venovať fotografka Petra Baranovičová. Spoločnosť Fomei predstaví novinky zo sveta ateliérového svietenia a tlače fotografií.

Fakír Igor Slovák sa predstaví ako fotograf.
Fakír Igor Slovák sa predstaví ako fotograf.

Návštevníci si budú môcť vyskúšať fotenie v ateliéri, kde im budú k dispozícii členovia skupiny Fringia a štúdia Elijana, oblečení v nádherných historických kostýmoch. Súčasťou podujatia bude aj výstava fotografií Jozefa Sádeckého, či fotoklubov z Piešťan a Bratislavy.

Obr.5 Návštevníkom v ateliéri zapózujú členovia skupiny Fringia.
Návštevníkom v ateliéri zapózujú členovia skupiny Fringia.

Tradične ako každý rok, aj tentoraz na podujatí Foto Slovakia nebudú chýbať stánky známych firiem ponúkajúcich produkty a služby v oblasti fotografie – Nikon, Canon, Fujifilm, Sony, Eizo, Fomei, ale aj predajcovia fototechniky či nové značky a spoločnosti, ktoré sa budú pred fotografickou verejnosťou na Slovensku  prezentovať po prvýkrát: Peak Design, Focus Nordic, NGpro.eu. Organizátorom podujatia je najväčší fotografický portál na Slovensku, ePhoto.sk. Viac informácií, vrátane kompletného programu, nájdete na stránke www.fotoslovakia.sk. Sledujte nás aj na Facebooku.

Miesto: Stará Tržnica, Nám. SNP, Bratislava
Dátum a čas: 4. november 2018, 9.00 – 18.00 hod.
Vstupné: 5€

– PR článok –