Tento tematický park vybudovali za 7 rokov. Architekti navrhli pavilón, ktorý pripomína pohár vylievajúceho sa vína.

Vo francúzskom meste Bordeaux otvorili tematické múzeum s názvom La Cité du Vin, čo je v preklade mesto vína. Toto jedinečné miesto je venované kultúre vína. Budova je skutočne obrovská. Pozostáva z 10 poschodí a k dispozícii sú miesta s ochutnávkami, reštaurácie, obchody, prednáškové a výstavné siene, vínne pivnice, či dokonca aj kino. Na nás zapôsobili s rozsahom nápadu a jeho realizáciou a preto sme sa rozhodli s Vami podeliť o tento mega projekt!

Vínne múzeum sa rozprestiera na 3000 štvorcových metroch. Aby mohli návštevníci preskúmať históriu a kultúru tohto omamného nápoja, pavilón ponúka ochutnávky vín, tematické akcie, +20 multimediálnych zariadení a dočasné výstavy.
Vínne múzeum sa rozprestiera na pozemku o výmere viac ako 3000 metrov štvorcových. Aby mohli návštevníci preskúmať históriu a kultúru tohto omamného nápoja, pavilón ponúka ochutnávky vín, tematické akcie, 20 multimediálnych zariadení a dočasné výstavy.
Jedno z poschodí sa môže pýšiť lustrom vyrobeného z niekoľko tisíc vinných fliaš.
Jedno z poschodí sa môže pýšiť lustrom vyrobeného z niekoľko tisíc vinných fliaš. Na tomto poschodí si tiež môžete užiť 360 stupňový výhľad na mesto.
Okrem stálych expozícii budú k dispozícii 3 dočasné výstavy ročne. To by malo vzbudiť záujem tých, ktorí majú šťastie navštíviť toto miesto aspoň raz. Majitelia pripravili desiatky tematických miest pre návštevníkov. Na tejto fotke môžete vidieť prednáškovú sálu pre 250 osôb. Nachádzajú sa v nej ochutnávkové stanice, mini záhrada, štylizovaný vinič ku ktorému je pripojený aj tablet, ktorý Vám ukáže aký druh vína sa z neho vyrába a tiež aj ďalšie zaujímavé informácie.
Okrem stálych expozícii budú k dispozícii aj 3 ďalšie dočasné výstavy ročne. To by malo vzbudiť záujem tých, ktorí majú šťastie navštíviť toto miesto aspoň raz. Majitelia pripravili desiatky tematických miest pre návštevníkov. Na tejto fotke môžete vidieť prednáškovú sálu pre 250 osôb. Nachádzajú sa v nej ochutnávkové stanice, mini záhrada, štylizovaný vinič ku ktorému je pripojený aj tablet, ktorý Vám ukáže aký druh vína sa z neho vyrába a tiež aj ďalšie zaujímavé informácie.
Virtuálna prehliadka vinárstva, ktorú vytvorili pomocou videí a fotiek z vrtuľníka. Vďaka tomu máme príležitosť ponoriť sa do procesu kultivácie viníc kdekoľvek na svete.
Virtuálna prehliadka vinárstva, ktorú vytvorili pomocou videí a fotiek z vrtuľníka. Vďaka tomu máme príležitosť ponoriť sa do procesu kultivácie viníc kdekoľvek na svete.
Agentúra Bloomberg odhaduje cenu tohto "mesta" na 81 miliónov dolárov. Vedenie múzea predpokladá, že sa bude hrdo nazývať najväčším vinárskym centrom pre nadchádzajúce roky.
Agentúra Bloomberg odhaduje cenu tohto “mesta” na 81 miliónov dolárov. Vedenie múzea predpokladá, že sa bude hrdo nazývať najväčším vinárskym centrom pre nadchádzajúce roky.