Festival motion designu Mouvo čaká druhý ročník

V Prahe sa znovu predstaví svetová elita motion designu. Štúdio Oficina usporiada v polovici februára druhý ročník festivalu Mouvo, na ktorom vystúpia najlepší svetoví tvorcovia pohybujúci sa na odborovom priesečníku grafického designu, animácie a videa.

0
4912

Po úspešnom prvom ročníku, kedy udalosť vypredala holešovickou La Fabriku, sa festival Mouvo rozšíril na dva dni a presunie sa do priestrannejšieho Divadla Archa. Obsahovo sa festival zaštíti heslom “Budoucnost motion designu” a ponúkne tak vizionárske a zároveň rozmanité obsadenie vystupujúcich tvorcov. Mouvo začne v piatok 17. februára dvoma večernými prednáškami a bude pokračovať od sobotného dopoludnia až do noci.

Muovo festival v roku 2016
Mouvo festival v roku 2016

Za jednu z popredných hviezd možno označiť amerického designéra Bradley Munkowitze, známeho pod prezývkou GMunk. Popri práci pre reklamu a interaktívne médiá sa preslávil  designem holografických projekcií a grafiky pre film Tron: Legacy, alebo interface designem filmu Oblivion. Obrovskú popularitu a radu cien získalo jeho revolučné dielo pre robotickú spoločnosť Bot & Dolly – projekčný mapping na plochy ovládané robotickými ramenami nazvaný Box:

„Box i po troch rokoch považujem za jeden z najkvalitnejších a najinšpiratívnejších projektov v oblasti motion designu a projekčného mappingu vôbec,“ uviedol Marek Cimbálník, artdirector štúdia Oficina a jeden z organizátorov Mouva.

Svetovou špičkou oboru ďalej zastupuje slávne londýnske štúdio Spin alebo hlavný motion designer pre interaktívne aplikácie v spoločnosti Google, John Schlemmer. Široké spektrum pohľadov na budúcnosť oboru doplní tiež živý vstup legendárneho designera Pabla Ferra, ktorý sa preslávil typografickou úpravou titulkovej sekvencie pre Kubrickov film Dr. Divnoláska.

Rovnako ako prvý krát, festival skĺbi prednášky elitných svetových tvorcov a možnosť získať kontakty a preniknúť do oborovej komunity. Piatkový večer po skončení prednášok zavŕši Mouvo Lovers party, ktorá ponúka príležitosť prehodiť pár slov s vystupujúcimi. Sobotný dlhý deň vyvrcholí festivalovou afterparty.

Od počiatku nás motivovalo prianie vytvoriť v českom prostredí platformu pre oborové strestnutia a podporiť tak komunitu, ktorá okolo motion designu neustále rastie,“ uvádza Vlaďka Cimbálníková, producentka festivalu a štúdia Oficina.

Viac informácií a kompletný program nájdete na webe www.mouvo.cz. Záujemcovia o osobnejšie stretnutia s vystupujúcimi si môžu kúpiť VIP vstupenku, vďaka ktorej získajú prístup na Mouvo Lovers party, pričom takáto VIP vstupenka stojí 3000 Kč. Dvojdenné vstupné na festival stojí 1500 Kč, študentská cena je 1000 Kč. Zároveň je možné kúpiť si lístok len na piatkové prednášky za 600 Kč.

Okrem toho si môžete tiež zakúiť originálny kúsok z novej limitovanej edície Mouvo produktov na store.mouvo.cz. Partnermi druhého ročníku Mouva sú HBO, Digital Media, Adobe, Maxon, Wacom, Oficina. Mediálnym partnerom je medzi inými aj náš portál www.grafika.sk.