Najlepšia reklama na auto? Takto ju natočíte!

Predstavujeme Vám The Mill Blackbird, prvé komplet nastaviteľné vozidlo vytvárajúce akékoľvek fotorealistické CG autá, ktoré vyhralo Zlatého leva v Cannes za inováciu!

0
3933

Predstavte si dokonalý motion capture, kde nie je ten najprirodzenejší herec, ale najuniverzálnejšie auto. Až do teraz, automobilový obsah v reklame a filmoch bol často diktovaný alebo obmedzovaný dostupnosťou konkrétneho auta – napríklad  prototyp, ktorý ešte nie je uvedený na trh a automobilka si stráži jeho vzhľad nie je dostupný vždy a pre každého. Doteraz bolo náročné zaobstarať najnovšie modely, získať všetky povolenia, nájsť priestor, čas a skĺbiť všetky faktory tak, aby sa dalo natočiť špičkové video.

najlepšia reklama na auto
The Mill BLACKBIRD v plnej “kráse”.

Londýnska spoločnosť The Mill, ktorá patrí k svetovým špičkám v postprodukcii videa na svete, v spolupráci s JemFX, Performance Filmworks a Keslow, vytvorila revolučný stroj The Mill BLACKBIRD®, ktorý si kladie za cieľ zmeniť spôsob, akým budú odteraz vyrábané automobilové reklamy. Blackbird je auto, stroj, vozidlo, kára, bugina – nazvite ju ako chcete, ktorá môže byť natočená kedykoľvek, kdekoľvek, bez potreby fyzického auta, ktoré bude v reklame reprezentovať.

CG auto 3CG auto 5

Je univerzálny

Tento čudák je schopný rýchlo transformovať svoj podvozok tak, aby zodpovedal presnej dĺžke a šírke takmer akéhokoľvek auta. Poháňaný elektromotorom, môže byť naprogramovaný tak, aby napodobnil akceleračné krivky a pohyby vozidla pri prevodoch prevodovky a vďaka nastaviteľnému pruženiu dokáže simulovať akúkoľvek váhu, meniť svetlú výšku vozidla, jeho tuhosť a tlmenie, teda Blackbird dokáže replikovať všetky typické jazdné vlastnosti akéhokoľvek automobilu.


Auto Blackbird je schopné zachytiť kvalitné zábery a dáta vďaka svojmu dobre umiestnenému fotoaparátu s úžasnou stabilizáciou, na ktorom spolupracoval ocenený techník, Lev Yevstratov. Kombinácia HDR snímok a 3D laserového skenovania vytvorí 100% realistické CG stvárnenie cesty a jej okolia po ktorej sa pohybuje.

CG auto 2 CG auto 1CG auto 4Ostáva len dúfať, že sa tento skvelý stroj dostane čo najviac do praktickej prevádzky a aj vďaka nemu (ne)uvidíme najkrajšie autá v najlepších reklamách.