Príťažlivý interaktívny design webových stránok a aplikácií

Trápite sa nad slabou návštevnosťou vašej webovej stránky? Spravili ste perfektnú aplikáciu, ale stále nie je zaujímavá pre užívateľov? Chcete vedieť ako sa stane vaša webová stránka žiadanou?

0
4274

Kniha Přitažlivý interaktivní design od autora Stephena P. Andersona rozoberá pohľad na dizajn cez prizmu užívateľa, recipienta. Ak očakávate dlhosiahle programátorské návody, náročnú teóriu či hutný slovník cudzích slov, radšej si otvorte učebnicu Java so šálkou silného gunpowderu.

Autor zvolil veľmi jednoduchý jazyk so sympatickými ukážkami a odkazmi na ďalšie zaujímavé publikácie a teórie súvisiace s problematikou príťažlivého designu. Po formálnej stránke je kniha veľmi príjemná. Farebnosť, obrazové prílohy, atypický font udržujú pozornosť aj bez šálky kávy.

_20170115_203606(1)
Z knihy: Přitažlivý interaktivní design

Za veľmi prínosné pokladám prvé 3 kapitoly. Autor v nich rozoberá vplyv estetiky, semiotiky a psychológie pri tvorbe efektívneho designu. Stretneme sa tu s menami akými sú Roland Barthes (semiotik), Raymond Loewy (priemyselný designér), Paul Hekkert (významný profesor zaoberajúci sa estetickým designom), Kurt Lewin (psychológ). Luke Wroblewski (riaditeľ produktového oddelenia Google). 4. kapitola rozoberá princípy hry v skutočnom svete, ale aj vo svete designu.

Kniha podrobne analyzuje kognitívne vnímanie ako proces poznávania, vzťahy medzi prvkami, vysvetľuje od čoho závisí príťažlivosť vecí, dáva do popredia prácu s emóciami a dôraz na funkčnosť v designe. Pre lepšie pochopenie niektorých princípov a postupov si autor napomáha príkladmi z teórie hier (RPG, FPS). Rovnako vás zasvätí do tajov úspechu aplikácií Netflix, Mailchimp, iLike Challenge čí Linkedin.

“Pochopením lidského chování je skutečne jediným spůsobem jak vytvářet efektivní design”

Knihu by som určite odporučila všetkým, ktorí majú záujem vylepšiť svoje webové stránky a aplikácie hlavne po psychologickej stránke. Možno ste sa už stretli s javom, kedy sa vám zdala vaša webová stránka dokonalá, ale návštevnosť stránky vykazovala opak. Rovnako môžete byť spokojní so svojou aplikáciou, pri jej tvorbe ste strávili veľa času, no pre užívateľov je nezaujímavá. Práve pre vás je určená spomínaná publikácia. Naučí vás pracovať s prvkami, ktoré ovplyvňujú ľudské chovanie natoľko, že sa vaša aplikácia či webová stránka stane žiadanou.

l124308

Názov: Přitažlivý interaktivní design
Autor: Stephen P. Anderson
Vydavateľstvo: Computer Press
Počet strán: 240
Väzba: brožovaná
Rozmer: 167×225 mm
Jazyk: český
ISBN: 9788025137222
Rok vydania: 2012

Prehľad
Forma
Obsah
Vyčerpanie témy
Zdieľať
Predchádzajúci článokPoštová banka má nové logo a vizuál
Nasledujúci článokFestival motion designu Mouvo čaká druhý ročník
Milovníčka kníh, dizajnu a umenia, ktorá nepohrdne vôňou kávy či koní. Tanečné či turistické topánky mi nie sú cudzie. Rada objavujem veci nové nepoznané, ochutnávam výzvy exotické. Slabosť mám na britský humor, no najviac ma vie rozosmiať Dylan Moran.