Výstava záverečných prác Fakulty umení TUKE v Košiciach

Nemáte plány na víkend? Vyrazte na Výstavu záverečných prác Fakulty umení TUKE v Košiciach!

0
5470

Leto sa pomaly rozbieha a pre všetkých milovníkov grafiky, dizajnu a umenia vôbec je tu jedinečná príležitosť schladiť sa v klimatizovaných priestoroch Východoslovenskej galérie v Košiciach. V rámci júnovej expozície sa tu, v spolupráci s Fakultou umení Technickej Univerzity v Košiciach, predstavuje jedinečná expozícia záverečných prác čerstvých absolventov 2016.

Prehliadka ponúka odvetvia tvorby v rozdelení na architektúru a urbanizmus, dizajn a voľné výtvarné umenie. Expozícia je rozmiestnená v rámci celého objektu galérie, ale aj výstavných siení na Alžbetinej 22 v Košiciach. Za príjemnú cenu 2 eurá pre dospelého získate vstupenku do oboch priestorov výstavy.

Architektúru, urbanizmus a dizajn nájdeme v suteréne galérie, ktorý prepožičiava samotnej expozícii autentickú atmosféru. Za zmienku určite stoja diela, ktoré využívajú hru tmy a svetla, ale aj zvukové a vizuálne efekty. Nájdeme tu taktiež interaktívne záverečné práce, aj celé prepracované produktové rady, ktoré sú pripravené na priame použitie pre klienta. Mnohé diela zachytávajú v prílohách celý progres svojej tvorby, ako aj propagačné materiály, ktoré umožňujú kontaktovať samotného tvorcu v prípade záujmu o spoluprácu. Produkty z oblasti dizajnu pre bývanie by boli jednoznačne „hightlightom“ každej (nie len hipsterskej ) domácnosti.

IMG_1833

Na prízemí a prvom poschodí galérie sú umiestnené práce absolventov z odborov voľného výtvarného umenia. Návštevníka určite zaujme svojou expozíciou ateliér grafiky a experimentálnej tvorby. Divák tu má možnosť sledovať subjektívne vnemy a asociácie vyplývajúce z interiérových priestorových expozícií.

Široká škála exponátov si Vás zaručene získa svojimi inovatívnymi nápadmi a netradičnými prevedeniami. Nenechajte si ujsť skvosty mladých umelcov z mnohých odvetví, pod jednou strechou. Vernisáž výstavy prebehla 9.6.2016, samotná expozícia je prístupná pre verejnosť do 30.6.2016. Ak chcete nahliadnuť do sveta mladých absolventov Fakulty umení TUKE a dozvedieť sa viac, zamierte na Hlavnú 27 a Alžbetinu 22 v Košiciach, v utorok až nedeľu, od 10:00 – 18:00 hod.

IMG_1825IMG_1826IMG_1828IMG_1829IMG_1832IMG_1836IMG_1837IMG_1842IMG_1843IMG_1844IMG_1845IMG_1846Autor: Iveta Vargovič