Zbierka fotografií ruského Petrohradu od šikovného pouličného fotografa

0
2460

Rusi sú bez pochýb machri vo všetkom. Fotograf Alexander Petrosyan je toho dôkazom. Strávil roky objavovaním a dokumentovaním čarovného Petrohradu. Jeho séria snímok je prekrásna, ale zároveň groteskná : vďaka nej máme možnosť ocitnúť sa v nepredvídateľných uličkách Petrohradu. Pri svojej práci nepoužíva retuš či Photoshop, snímky sú aj tak vhodné na pohľadnice.

image

Alexander dostal svoj prvý fotoaparát ako darček k svojim 12. narodeninám. Odvtedy sa fotografovaniu venoval s prestávkami. V roku 2000 sa stal profesionálom. Jeho najväčšie inšpirácie pochádzajú z ulíc Petrohradu, kde žije od narodenia. Mesto je preplnené históriou a má vlastný príbeh : od čias ruskej ríše cez ničenie počas druhej svetovej vojny až po znovuzrodenie vďaka Putinovej vláde. Alexander pozná každý kút tohto čarovného mesta a tvrdí, že je to jeho svet.

image

Momentálne pracuje na plný úväzok ako veľmi žiadaný fotoreportér. Svoj domov neopustí bez fotoaparátu a záložnej batérie. “Vnímanie zavisí od rôznych faktorov. Ale ak je fotografia zachytená s určitou energiou, tak to bude divák cítiť bez ohľadu na kultúru či geografiu.”

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage